Когато изхвърляме на боклука старите си електронни устройства очакваме те да бъдат рециклирани правилно. Но голяма част от тях съдържат токсични химикали, което прави целия този процес прекалено скъп. В резултат на всичко това незаконното изхвърляне на подобни отпадъци, несъобразено с каквито и да е екологични норми се е превърнало в процъфтяващ бизнес.
Фотографът Кевин МакЕлвъний документира Аглогбогши, някогашно мочурище в Гана, което сега се е превърнало в най-голямото сметище за IT отпадъци в света.
По-голямата част от работниците на сметището за деца и младежи, които трошат старите електронни устройства, за да вземат металните части, предимно тези направени от мед, и да ги продадат. В Аглогбогши здравословни проблеми като изгаряния, открити рани, наранявания на очите, белите дробове и двигателната система вървят ръка за ръка с хронична мигрена, гадене, анорексия и дихателни затруднения. Повечето работници тук умират от рак на възраст между 20 и 30 години.
Adam Nasara, на 25, използва вече изхвърлен стиропор, за да запали огън.
Ibrahim Abdulai, на 23, е „главният“ тук. Въпреки че реално никой не работи за него, той определя на кого е разрешено да изгаря отпадъци в тази част на сметището.
Крави с открити рани по телата си се хранят свободно на сметището.
Adjoa, на 9, продава малки пликове с вода на работниците в сметището, които понякога я използват, за да загасят огъня.
Стари компютри, които на пръв поглед изглеждат във все още добро състояние, биват продавани в Акра, без да са тествани за безопасност.
John Mahama, на 21, страда от безсъние и изтощаваща мигрена. Въпреки това продължава да работи.
Kwabena Labobe, на 10, играе на сметището. Родителите му не могат да си позволят да го изпратят на училище и са му забранили да пали отпадъците на сметището.
.
.
.