БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА НА ПОРЪЧКИ НАД 100 лв.

Търсене

Компанията за водоснабдяване в окръг Колумбия, САЩ откри нов завод на стойност 470 млн. долара за производство на енергия от отпадъци. Системата преобразува твърдата утайка в отпадните води (т.е. екскременти) в електроенергия. Компанията D.C. Water за първи път внедрява в Северна Америка норвежката система за топлинна хидролиза в градска пречиствателна станция. Според служители на дружеството, тази система е най-голямата по рода си в света.

Норвежката компания Cambi AS е изградила системата за топлинна хидролиза, която използва метода „тенджера под налягане“. Процесът съчетава високо налягане и топлина, за да смачка твърдите утайки в края на процеса на пречистване на отпадъчните води. Методът прави твърдите утайки по-добре биоразградими. Системата подобрява ефективността на разграждането им в четирите бетонни анаеробни биореактора, като метанът се уловя и след това се подава към три големи турбини за производство на чиста възобновяема енергия.

Според изпълнителния директор на D.C. Water Джордж Хокинс този проект е нагледен пример за това как канализационните води от отпадък се превръщат в ценен ресурс.

Откакто е започнала дейност през септември досега системата е произвела 10 MW електроенергия. Очакванията са, че този процес ще спестява около 10 млн. долара годишно от сметките за енергия на града и ще намали вредните емисии на пречиствателната станция с над една трета.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *